Jak leczyć rany u osoby leżącej?

Witam bardzo serdecznie moja siostra jest w spiaczce ma odlezyne na kosci ogonowej ale nie wiemy jakiej wielkosci bo pielegniarki jak zmieniaja pampersa to nas wypraszaja tak ze nie widzimy co mozemy zrobic zeby ta odlezyna szybko sie zagoila .I mamy jeszcze jedno pytanie co mozemy zrobic zeby siostre przewiesc do innego szpitala bo w tym ktorym teraz przebywa miesci sie w Zywcu a tam zeby siostre leczyc to stan jej sie pogarsza naprzyklad dzisiaj siostra miala rehabilitacje tak ja rehabilitowali ze zrobili jej rane miedzy kciukiem a palcem wskazujacym nawet nie opatrzyli zostawili tak co w takiej sytuacji zrobic prosze o pomoc i jak najlepsza rade.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć, wszystko zależy od stanu klinicznego pani siostry i jej choroby podstawowej. Leczenie odleżyn powinno być prowadzone przez chirurga bądź anestezjologa oraz zespół pielęgniarski, a postępowanie zależy od rozległości i stopnia odleżyny. W sprawie przeniesienia musi skonsultować się pani z lekarzem prowadzącym lub administracją szpitala. Przeniesienie prawdopodobnie będzie się odbywało na pani koszt (jeśli nie ma wskazań medycznych do przeniesienia) i musi być koniecznie uzgodnione z placówką do której chciałaby pani siostrę przenieść.