Jak leczyć refluks żołądkowy z niedomykalnością wpustu?

Dzien dobry mam refluks zalodkowo przelykowy w gastroskopi wyszlo nie domykalnosc wpustu do żołądka czesta zgaga wykryte w maju 2017 zazywalem dawki ipp 40 mg potem schodzilismy stopniowo w dół teraz czuje sie dobrze biote 1 tabletke 20mg na tydzień. Moje pytanie brzmi czy mozna zazywac do konca zycia 1 tableke w tygodniu pentaprazol 20 mg.zeby objawy nie wróciły

Lek. Michał Lenard

Możliwe, że taka dawka będzie Panu wystarczała do końca życia, ale istnieje ryzyko, że wraz z upływem czasu trzeba będzie ją zwiększać. Niestety, jest to raczej niemożliwe do przewidzenia jak będzie u Pana. Pozdrawiam!