Jak leczyć ropiejącą ranę po oparzeniu?

Dzień dobry, mam na kolanie 2 otwarte rany po oparzeniu w ognisku (oparzenie II stopnia). Lekarz chirurg zalecił mi opatrunki z maści Argosulfan - mam zmieniać 2 razy dziennie. Czy przed zmianą opatrunku należy ranę czymś przetrzeć, zdezynfekować, umyć? Czy należy usnąć starą warstwę maści (nie wchłania się, tylko część pozostaje na gaziku a część na ranie). Dodam, że rany (chyba) ropieją, bo razem z maścią na gaziku jest sporo żółtej wydzieliny. Co robić? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam , nie istnieje leczenie przez internet! Nie mogę udzielić porady nie widząc zmiany! Konieczna ponowna wizyta u chirurga! z.żurawski