Jak leczyć ropień po usunięciu zęba?

Witam, jestem po usunięciu dwóch górnych zębów- miesiąc wcześniej miałem zlecony antybiotyk, gdyż nad 4ką pojawił się ropień, po usunięciu chirurg stomatolog dał mi receptę w razie silnego bólu na lek Doreta 37,5mg 650mg- gdyż nie chciałem Ketonalu, ten lek zawiera tramal z paracetamolem- niestety nie dostałem dawkowania a nie wiem jak go zażywać w razie bólu i jakiej maksymalnej dobowej dawki nie należy przekraczać, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dawkowanie zależne od decyzji lekarza. Początkowo dawka jednorazowa wynosi 2 tabletki 37,5 mg + 325 mg lub 1 tabletkę 75 mg + 650 mg. W razie konieczności można zastosować dawki dodatkowe, nie częściej niż co 6 godzin. Dawka maksymalna to 8 tabletek 37,5 mg + 325 mg/d lub 4 tabletki 75 mg + 650 mg/dobę.