Jak leczyć schorzenia stawów biodrowych?

Witam , w rezonansie magnetycznym wyszło mi, że szpary stawowe, biodrowe symetryczne obustronnie, po stronie bocznej nieznacznie przewężone . Panewki stawowe o nierównych obrysach z nadżerkami i osteofitami . Jaka jest najskuteczniejsza metoda leczenia tego schorzenia ?? Pozdrawiam

Przy dużych zmianach i silnych dolegliwościach bólowych pozostaje tylko endoprotezoplastyka. W początkowym etapie ruch w odciążeniu redukcja masy ciała.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch