Jak leczyć silną fobię?

Witam mam 19 lat. Mam przerażliwa fobie. Boje się że umrę w czasie snu. Jestem tak znerwicowana że nie wiem co zrobić. Boli mnie głowa od kilku dni ponieważ mam dostac miesiączkę nnie są to bóle szczególnie mocne. Ale odrazu szukam w internecie objawów i przyczynów bolu głowy wmawiam sobie że mam że mogę cierpieć na nowotwór na tętniaka gdy czytałam oblały mnie zimne poty zaczęło mi się robic nie dobrze i słabo tak się bałam że to może być właśnie to zaczęłam panikować wyobrażać sobie odrazu że zaraz trafię do szpitala że mogę umrzeć. Dopiero po chwili się uspokoiłam i nerwy trochę zeszły ale nadal czuję nie pokój cały czas obserwuje swoje dolegliwości i wmawiam sobie różne objawy. Miałam już tak kilka razy jeśli zabolała mnie głowa lub się zakręciło. Proszę mi pomóc bo już sama nie wiem co robić.

Witam! Obraz kliniczny nakreślony przez Panią najbardziej pasuje do zaburzeń nerwicowych. Proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego. Porobią "swoje badania", zaproponują odpowiednie postępowanie i leczenie. Psychoterapia jako leczenie przyczynowe, plus tabletki (leczenie objawowe). Może wystarczy sama psychoterapia. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować objawy każdej choroby somatycznej, ale leczenie jest odmienne. Powodzenia W. Łuczkowski.