Jak leczyć silną nerwicę i stany lękowe, którym towarzyszy ucisk i pieczenie gardła?

Witam , niespełna rok temu zmarła mi mama ... chorowała na raka po czym po roku leczenia okazało się ze jest zdrowa ze wyleczyła się z tej choroby i niestety w tym samym dniu dostała nagłego ataku serca i tydzień poznoej zmarła w szpitalu przez niedotlenienie mózgu .. Dla mnie był to bardzo trudny okres , byłam w 6 miesiącu ciąży .. Obecnie z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej dokucza mi silna nerwica i stany lękowe .Czesto mi dziwnie bije serce i mam uczucie uścisku w gardle i pieczenie po prawej stonkę gardła co jest bardzo dla mnie uciążliwe .W tej chwili karmię piersią .. proszę o pomoc jak mogę zwalczyć ten dokuczliwy ból

Dzień dobry, wydarzenia przełomowe, które Pani przeżyła, a więc utrata matki i narodzenie dziecka łączą się z wieloma silnymi uczuciami, które prawdopodobnie są w Pani a których Pani nie wyraziła. Wobec takich, nieuświadomionych uczuć przeżywamy dużo lęku, którego objawy również Pani opisała (dziwnie bije serce, uczucie uścisku w gardle i pieczenie gardła).
Silną nerwicę i stany lękowe można leczyć poprzez psychoterapię i farmakoterapię. Dopóki Pani karmi piersią warto podjąć chociaż psychoterapię, aby lepiej radzić sobie z objawami lęku i emocjami wynikającymi z przeżytych granicznych wydarzeń, a gdyby nie przynosiła satysfakcjonujących efektów z czasem włączyć leki.
Zachęcam do jak najszybszego podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba

Witam Panią,
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
emocji nad którymi trudno zapanować.
W czasie ciąży, z powodu zmian hormonalnych zachodzących
w Pani organizmie, dużo intensywniej odczuwane są różne
emocje i uczucia.
Ciąża może też sprzyjać rozwojowi nerwicy lękowej.
Przyczyną ucisku w gardle najczęściej są problemy natury
psychologicznej, np. lęk, stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Obecnie, odczuwając stany lękowe, trudno też Pani sprawować
właściwą opiekę nad dzieckiem.
Dlatego dla dobra Pani i dziecka konieczne jest niezwłoczne
podjęcie psychoterapii.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Odpowiednio dopasowana psychoterapia pomoże Pani
uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń
lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl