Jak leczyć silne migreny u 48-latki?

Dień dobry, mam 48 lat od dziecka cierpię na migreny, bardzo silne i uporczywe, a także bóle klasterowe. Kilka razy w miesiącu zdarza mi się zażywać sumatryptan 500 mg. Za każdym razem po zażyciu boli mnie gardło nie mogę jeść i pić ciepłego, objaw utrzymuje się coraz dłużej. Mam już na stałe chrypkę i nie mogę spiewać, ani dużo mówić. Wiem że może to być skutek uboczny sumatryptanów. Czy po zaprzestaniu stosowania leku objawy ustąpią?. Czy Zolmitryptany też mają takie skutki uboczne?. Pozdrawiam

do przerwania napadu dobry jest np Almozen mozna tez przyjmować niezaleznie od bólu głowy stale można brac flunarizynę 2x1 oraz Divascan 3x1 Trzeba mnie odwiedzić zapraszam, proszę się zarejestrować pod numerem : 694661666