Jak leczyć silne wypryski na skórze?

Od lat zmagam się z problemami ze skórą, do tego mam nerwicę. Jako 22 latka zaczęłam mieć trądzik, po nieudanej terapii hormonalnej, na całej skórze miałam ropne wypryski. Plecy, uda, dekolt i tak to trwało do 40 roku życia. Po 4o-tce stwierdzono u mnie raka piersi, także polipa na pęchrzyku żólciowym ,kórego zdecydowałam się usunąć. Okazało się, że to był spory kamień i po tej operacji trądzik się w dużej mierze cofnął. Niestety zauważam ,że skóra po menopauzie się bardzo zmieniła. Wycięto mi profilaktycznie jajniki i macicę więc od 8 lat nie miesiączkuję już. Skórę zawsze miałam bardzo wrażliwą , piegowata i blada jest z natury, ale teraz nie mogę sobie z nią poradzić. Dodatkowo nerwica powoduje ,że rozdrapuję wszystkie ranki na skórze. Od kilku lat zmagam się z czymś dziwnym, byłam u dermatologa , nawet dwóch, ale w sumie mnie zbyli. Na skórze głowy pojawiła sie łuska .jeden dermatolog powiedział,że to jest jakis rodzaj łuszczycy. Zauważyłam,że nie toleruję przetworów mlecznych i natychmiast mam problem ze skórą po ich spożyciu. Na zewnetrznej stronie ud ciagle jakieś wypryski. Inna dermatolog powiedziała,że to z barwników w spodniach. Przestałam nosić jeansy, ale wykwity co jakis czas sie pojawiają. Co mam robić? eleimunuję z jadłospisu mleko i przetwory mleczne. ale to nic prawie wszystko nie daje. skóra jest bardzo wrażliwa. Czy to już tak pozostanie? Czasami tracę nadzieję i myślę,że rak to tylko był początek równi pochyłej, że wszystko się powoli sypie i wszystkie moje zabiegi, aby było lepiej nie dają rezultatów.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.