Jak leczyć silne zaburzenie psychiczne?

Mam nerwicę, nie mogę spać, brak mi chęci i motywacji do życia, najchętniej nie wychodzilanym z domu i leżała w łóżku, pracuję, biorę doxepin i trittico na spanie, po tym pierwszym tyje a po tym drugim zaczęlo mi coś się dziać z serduchem, lekarz mi chce mi zmiemic leku, co mam robic, po doxepinie zle funkcjonuje a nerwy mną telepia tak okropnie ze mi wstyd przed rodziną i bliskimi - pomocy

Witam,

moim zdaniem przy wymienionych przez Panią objawach połączenie doxepiny i trittico nie jest optymalnym rozwiązaniem. Doxepina należy do leków przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych starej generacji, nie powinno się jej używać jako lek pierwszego rzutu- tutaj większą skuteczność i bezpieczeństwo wykazują leki z grupy SSRI i SNRI (nowszej generacji).
Trittico bywa bardzo pomocnym lekiem przy zaburzeniach snu, wykazując również działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Zbyt duże jego dawki lub zbyt szybkie zwiększanie jego dawek może dawać zaburzenia rytmu serca (szczególnie w połączeniu z doxepiną).
Radziłbym podzielić się z lekarzem spostrzeżeniami dot. swojego samopoczucia i objawów niepożądanych leczenia- powinno skłonić to do modyfikacji i optymalizacji farmakoterapii

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią by rozważyła Pani podjęcie psychoterapii (równolegle z farmakoterapią) oraz zaprosiła do swojej codzienności trochę aktywności fizycznej.

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dzielę się z Czytelnikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype lub telefonicznego.

Z przesłaniem dla Pani tylko pomyślności i satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605