Jak leczyć silny kaszel po grypie?

Witam! Tydzień temu byłam u lekarza i została stwierdzona u mnie grypa. Miałam mokry kaszel, gorączkę, dreszcze, duszności i czułam ból w klatce piersiowej przy głębszym oddychaniu. Brałam antybiotyk, leżałam w łóżku i dużo piłam. Mimo leczenia nadal mam okropny mokry kaszel i czuję ból w klatce piersiowej. Kaszel bardzo mnie męczy. Reszta objawów ustąpiła. Czy to może być zapalenie płuc? Jak długo to może trwać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć