Jak leczyć silny lęk u 34-latki?

Od dłuższego czasu czuję tylko lęk. Zasypiam i budzę się z silnym strachem. Boję się niemalże wszystkiego a najbardziej przyszłość jest ona dla mnie utrapieniem. Pochodzę z rodziny w której tata nadużywał alkoholu , , było raczej źle choć wielu ludzi nie wiedziało że jest u nas problem. Tata miał pieniądze jeździliśmy na wakacje, kupował dobre jedzenie a rzeczywistość była taka że ja i mama byłyśmy tylko marionetkami , o wszystkimi decydował ojciec. Nie miałam wielu znajomych ani wiary w siebie by wyrwać się i tak skutkiem tego mieszkałam z rodzicami do ponad 30 roku życia. Cały czas byłam kukiełkom w rękach rodziców , ich powiernikiem do wyzalania się jak im źle w małżeństwie , wiele razy interweniowałam gdy było źle gdy dochodziło do rękoczynów. Nie mogłam nic zrobić mama popadła w chorobę psychiczną (jakoś funkcjonuje ale są dni że dopadają ja natręctwa albo się zapomina,) a tata umarł w tym roku zapił się wątroba nie wytrzymała i konał w domu... Próbuje naprawdę się staram i nic, koleżanki już dawno mają rodziny, dzieci napastują mnie pytaniami kiedy ja że już pora a mnie mdli ze strachu . W przyszłym roku mam mieć ślub a zamiast się cieszyć to chodzę cała w strachu i dostaję coraz silniejszych leków przed weselem, ciąża, porodem już nie panuję nad sobą i emocjami ...jem wszystko co wpadnie mi w ręce po czym rano katuję się dietami, palę coraz więcej papierosów i śpię jak królik , są dni że zachowuję się normalnie a są że w środku wszystko mi lata z nerwów. Podejrzewam syndrom DDA i depresję ... wiem napiszecie że idź do psychologa ale czy jest jeszcze dla mnie szansa.. wszyscy czekają na ślub aż się ustatkuje a ja nie mam nadziei że będę normalnie funkcjonować w świecie. Przecież jako żona a zwłaszcza matka będę musiała przygotować się jeszcze na większe trudy jak mam temu podołać skoro nawet rano nie potrafię wstać z łóżka i zacząć nowy dzień jak mam przeżyć poród to zniszczy mnie jeszcze bardziej, jak mam żyć i być jak normalny człowiek który nie boi się tylko żyje.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Dzień dobry, jest Pani w trudnym momencie swojego życia, więc jest naturalne, że w wyniku tylu negatywnych wydarzeń naraz czuje się Pani źle i ma Pani w sobie tyle lęku. By pomóc sobie w kryzysie, warto udac się do psychiatry, który przepisze Pani leki, by odciążyć Pani od tak intensywnego lęku. Następnie warto skorzystać z psychoterapii, która pomoże Pani w uzyskaniu lepszej kondycji emocjonalnej, ale również spojrzenia na własne życie i obecną sytuację z innej perspektywy. Ta pomoc jest dla Pani obecnie bardzo potrzebna, by mogła Pani odzyskać radość życia i w dalszym etapie realizować się w życiu osobistym, rodzinnym czy zawodowym. Odpowiadając na pytanie, czy jest dla Pani szansa, mogę powiedzieć, że tak, co nie oznacza, że będzie to szybka i łatwa droga.
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tel. 692 13 99 40, tkoscielny@interia.pl, http://subteno.warszawa.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty