Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć silny trądzik u dorosłej kobiety?

Witam. Mam 27 lat i od prawie 15 lat cierpie na tradzik. Szukałam przyczyn u wielu specjalistów i w koncu postanowiłam udac sie do gastroenterologa w celu diagnostyki jelit. Oprocz zdiagnozowania Zespołu Jelita Drazliwego lekarz wyslal mnie Wodorowy Test Oddechowy z laktuloza, którego wyniki wygladają następująco: 0min-7ppm, 20min-7ppm, 40min-4ppm, 60min-4ppm, 80min-5ppm, 100min-15ppm, 120min-25ppm, 140min-30ppm, 160min-33ppm, 180min-45ppm. Kilka dni przed badaniem mialam wskazana diete i odstawilam wszystkie leki mogace miec wplyw na wynik. Czy powyzszy wynik moze swiadczyc o tym, ze cierpie na SIBO i czy SIBO moze miec wpływ na stan mojej skóry? Wyniki badan z kału i krwi wyszły bardzo dobrze, ale to wynik WTO jest jedynym, którego nie potrafie zinterpretować. Serdecznie pozdrawiam,
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe . Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy