Jak leczyć silny trądzik u dorosłych?

Witam. Od kilku miesięcy borykam się z wypryskami na twarzy. Kiedyś pojawiały się przed miesiączką. Teraz, kiedy jeden znika, drugi buduje się w nowym miejscu. W pierwszej fazie, skóra puchnie, napina się, swędzi i bardzo boli przy nacisku. Widoczny jest guz, bez widocznego czopa. Kiedy próbuje to wycisnąć, wydobywa się jedynie przezroczysty płyn. Dochodzi do przerwania struktury skóry. Robi się strupek. Ale przy każdym jego dotknięcie kłucie, jakbym wbijała igłę. Aż przy którymś z kolei zdrapaniu strupa i próbie zniszczenia celu- widać białą kulkę. Wtedy precyzyjnie muszę złapać ją w pencetę i wyciągnąć w całości. Po kulce zostaje dziurka. Około 2mm . A wszystko w mgnieniu oka goi się. Jak na psie. Jeśli czasem obok siebie są dwie takie kulki, a wydaje mi się że była tylko jedna- rana nie zagoi się. Dopóki nie wyciagne wszystkiego. Próbowałam maść ichtiolowa, aloes, masc z wit A, olejek herbaciany, paste cynkowa. Nic. Blagam. Pomocy. Bo moja twarz jest w widocznych rozowych guzach i bliznach :( mogę wysłać zdjęcie razy takiego pryszcze. Proszę o adres mailowy.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .