Jak leczyć skutecznie zapalenie mieszków włosowych?

Dzień dobry. Od dwóch lat mam zapalenie mieszķów włosowych. Próbowałem golić się bez pianek itp. Ale to nic nie pomogło. Używałem nowych maszynek. Płynu micerlnego. 100% dbania o higienę. Poszedłem do dermatologa zalecił mi izotroninę początkowo 20mg później 30mg po dwóch miesiącach braku żadnych efektów 40mg. Cała kuracja trwała 7 miesięcy i nie widziałem żadnej poprawy tylko skutki uboczne leku które wraz ze zwiększeniem dawki narastały. Schudłem z 80kg do do 69kg. Minęły 2 miesiące kiedy zdecydowałem sam o odstawieniu leku teraz wyglądam gorzej niż przed kuracją. Lekarz mówił żebym brał dalej bo mów widzi innej formy leczenia. Jest jakaś szansa na pozbycie się zapalenia mieszķów włosowych??

Proszę zgłosić się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Bardzo pomocne są zabiegi z peelingami medycznymi połączone z mikrodermabrazją. Lekarz po obejrzeniu zmian dobierze również odpowiedni leki. Bardzo często stosowana jest neomycyna.