Jak leczyć stały ból pleców w odcinku lędźwiowym?

Prawostronne skrzywienie pogranicza piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa, widoczna niewielka rotacja trzonu L1. Pogłębienie lordozy lędźwiowej. Wysokość trzonów kręgowych zachowana. Węższa tarcza międzykręgowa L5-S1. Zmiany przeciążeniowe w stawach miedzywyrostkowych. Kość krzyżowa w ustawieniu poziomym. Spłycona lordoza szyjna kręgosłupa. Witam, od okolo 2 lat cierpie na staly bol plecow w odcinku ledzwiowym, mam 35 lat I bardzo zle wplywa to na moje Codziennie zycie...oprocz tego mam problemy z puchnieciem I bolami brzucha, bardzo prosze o jakiekolwiek wskazowki Ania

Lek. Paweł Szadkowski

Zespół bólowy kręgosłupa jest bardzo złożonym problemem. Co warto podkreślić, to że nie zawsze opisywane zmiany w badaniach radiologicznych muszą powodować dolegliwości bólowe i neurologiczne. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Powinna pani udać się do neurologa w celu dokładnego zbadania i dobrania odpowiedniej terapii do pani stanu klinicznego. W ostrych stanach bólowych podaje się zwykle leki p/bólowe, p/zapalne i miorelaksacyjne, ale ich wartość w przypadku przewlekłego bólu jest ograniczona. Stosuje się bardzo często fizjoterapię oraz odpowiedni ćwiczenia wzmacniające.