Jak leczyć stan po resekcji części odbytnicy?

Jestem ponad rok po bardzo niskiej przedniej resekcji z powodu wgłobienia odbytnicy. Operacja nie pomogła ani trochę a tylko poważnie zaszkodziła. Obecnie moje wszystkie symptomy to: bardzo częste wizyty w toalecie, zaparcia, niepełne wypróżnienia, kompletny brak kontroli nad oddawaniem wiatrów, czasami trudności w rozróżnianiu między wiatrami a stolcem, uczucie luźnego kanału odbytu. Nie pomagają żadne diety ani ćwiczenia. Czy jestem dobrym kandydatem do leczenia stymulacją nerwów krzyżowych?

Szanowny Pani.
Operacja resekcji odbytnicy wykonywana z powodu wewnętrznego wgłobienia wykonywana jest ekstremalnie rzadko. Trudno zatem ocenić co obecnie powoduje Pana dolegliwości. Wymaga Pan kompleksowej oceny proktologicznej i wykonania wielu badań, takich jak: defekografia, USG transrektalne 3D, manometria anorektalna, czas pasażu przez jelito grube ze znacznikami, badanie podatności bańki odbytnicy balonem.
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl