Jak leczyć stan zapalny palca?

mam stwierdzony stan zapalny palca u nogi nie wiadomo z jakiego powodu powstał był leczony augumentinem 875+125 3razy na dobę przez 6 dni a od 3 dni clindamycin-mip 600 2 razy na dobę nadal nie ma poprawy palec jest opuchnięty ciepły i boli jak opuszczam nogę do dołu także przy chodzeniu chciałabym zapytać czy to normalne jak długo należy zażywać antybiotyki i jak długo może ten stan trwać

Witam , nie potrafie udzielić autorytatywnej odpowiedzi na odległość , nie widząc zmiany! Proponuję wizytę u dobrego chirurga!!! z.żurawski