Jak leczyć stany lękowe u 18-latki?

Witam, mam 18 lat i Odkąd Pamiętam, mam stany lękowe, od dłuższego czasu również bezsenność, bóle brzucha, złe samopoczucie, odruchy wymiotne.. W nocy śpię z włączonym światłem, i mam problem z tym, żeby nawet wyjśc w nocy do toalety. Dodam również, że mam problem z koncentracją i równowagą. Trząsą mi się ręce przy stresujących sytuacjach, i najmniejsze drobnostki są w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Po zdrobieniu badań na te dolegliwości bólowe nie wyszło na nich nic niepokojącego. Jak sobie z tym poradzić? Gdzie się udać? I czy powinnam się martwić? Z góry dziękuję.

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychiatrą oraz z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocne mogłoby się okazać leczenie kompleksowe a więc farmakoterapia z psychoterapią. Najprawdopodobniej cierpi Pani na zaburzenia z grupy lękowych, które można skutecznie leczyć. Polecam Pani książkę: "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund. J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i zacznie następować stopniowa poprawa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/