Jak leczyć stany lękowe u 27-latki?

Witam Nie działa na mój stan lękowo depresyjny(bardziej depresja) ani leki,ani terapia.Czy można zostać skierowanym na stymulacje nerwu błędnego?,jeśli lekarz nie chcę na to dać skierowania,to przecież i tak ten zabieg nie jest refundowany,bo samemu trzeba zapłacić około 40tys.Lekarz nie wie jak ja się czuję...a czuje się bardzo zle....i nie mam czasu,bo jestem samotną matką z długami,do tego choroba

Dzień dobry
Leczenie depresji szczególnie w cięższym stanie np trwającej przez wiele lat, nawracającej odbywa się zazwyczaj dwutorowo, tzn jednocześnie trwa leczenie farmakologicznie i psychoterapeutyczne. proces wychodzenia z depresji, czy nawet z gotowości reagowania obniżonym nastrojem jest procesem wieloletnim. Dlatego sądzę, że powinna Pani ponownie rozważyć takie leczenie, zanim zdecyduje się Pani na ingerencję chirurgiczną
http://psychoterapia-krakow.net/

Być może bardziej pomocna byłaby intensywniejsza forma terapii- np 12 tygodniowy pobyt na dziennym oddziale psychiatrycznym. Byłaby tam Pani jednocześnie w procesie psychoterapii (codziennie), jak i pod opieką lekarzy psychiatrów, którzy monitorowaliby farmakoterapię. Zachęcam do przemyślenia takiej formy leczenia, szczególnie, jeśli leczenie do tej pory wydaje się Pani niewystarczająco skuteczne.