Jak leczyć suchą cerę?

Witam. Od zawsze miałam cerę mieszaną, od kilku lat zrobiła się sucha, a od pół roku jest super sucha. Do tego niestety cały czas mam trądzik, krostki, zaskórniki i grudki. Kremy super. Nawilżające dają radę na chwilę, musiałabym smarować się nim co kilka godzin. Co drugi dzień muszę robić peeling bo inaczej mam na twarzy skorupę. Do tego zaczęły mi wzrastać włosy na nogach i robią się Stany ropne! Od tygodnia skóra przy uszach się sypie ale nie swędzi. Już nie wiem jak mam sobie radzić.

Witam
Przede wszystkim proszę sprawdzić badania, zwłaszcza hormony tarczycy, morfologie oraz poziom żelaza i CRP. Choroby tarczycy oraz niedobór żelaza bardzo często maja związek z pogorszeniem stanu skóry. w pielęgnacji należy dołączyć krem odżywczy, zwłaszcza na noc. proponuje apteczne do cer wrażliwych i delikatnych, zawierające Ceramid III, który odbudowuje warstwę lipidową skóry. W diecie dużo kwasów omega. proszę pamiętać o piciu dużej ilości płynów. warto dołączyć wit E w dawce co najmniej400 mg/dobę oraz miejscowo. z zabiegów najbardziej pomoże osocze bogatopłytkowe, może być zamiennie z mezoterapią.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Na suchość skóry można równiez zastosować zabiegi mezoterapii igłowej .

Na wrastające włosy stosuje sie zabiegi mikrodermabrazji w odstępach co 2 tygodnie.