Jak leczyć suchą skórę na nogach?

Witam! Jestem kobieta w wieku 54 lat.Mam bardzo sucha skórę na nogach-szczególnie na piszczelach i stopach. Smaruje różnymi tłustymi kremami, oliwka ale to nic nie daje. Stopy mam tak suche że aż mi pękają. Mój tata który ma 83 lata ma takie same problemy tylko w o wiele bardziej nasilonym stanie aż łuszczaca się skóra sypie się. Czy można coś poradzić na tą dolegliwość? Z góry dziękuję za odpowiedź Ewa

Lek. Katarzyna Szymczak

Może jakaś maść robiona z mocznikiem? Sugeruję zapytać swojego lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Można smarować i smarować, ale najpierw nalezy pomyśleć i wykonać peeling np cukier+ mydło do rak w płynie, a na to polecam balsam regenerujący do ciała garnier i owinąć folią spożywczą na godzinkę , założyć dres i tak 2x w tygodniu i codziennie mocno nawilżać balsamem ciało