Kobieta , 54 lata Witam! Jestem kobieta w wieku 54 lat.Mam bardzo sucha skórę na nogach-szczególnie na piszczelach i stopach. Smaruje różnymi tłustymi kremami, oliwka ale to nic nie daje. Stopy mam tak suche że aż mi pękają. Mój tata który ma 83 lata ma takie same problemy tylko w o wiele bardziej nasilonym stanie aż łuszczaca się skóra sypie się. Czy można coś poradzić na tą dolegliwość? Z góry dziękuję za odpowiedź Ewa
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Choroby zakaźne skóry – Choroby zakaźne skóry to choroby najczęściej uważane za problemy estetyczne. Nie zawsze jednak tak jest. Zakażenie chorobą skórną może prowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii, wirusa lub grzyba w organizmie. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci i niemowląt.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: