Jak leczyć suchość gardła?

Co zrobić z suchością gardła? Od początku stycznia, każdej nocy wysycha mi całkowicie gardło. Budzę się każdej nocy po kilka razy żeby napić się wody. Nie piję, nie palę. Potrafię wypić 2l wody plus innych płynów, ale to ile wypiję nie ma znaczenia w nocy. Nie mam alergii. Chodzę do laryngologa, ale w sumie nic nie wiadomo. Od tego czasu również czesto choruję, od listopada się zaczęło. Przez cały styczeń i luty oraz połowę marca chodziłam przeziębiona. Brałam antybiotyki i inne lekarstwa na receptę i bez przepisane od laryngologa. Przeziębienie przeszło ale suchość została, zatoki czyste. Wczoraj znowu jakaś infekcja i znów przeziębienie. Dodam że nie mam migdałków, delikatnie skrzywioną przegrodę nosową w prawą stronę i ostatnio stwierdzili u mnie podejrzenie kostniaka w zatoce czołowej. Mam pytanie tylko jak zapobiec lub chociaż zmniejszyć wysychanie gardła podczas snu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prosze dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w sypialni. Pozdrawiam.