Jak leczyć suchy i mokry kaszel?

Witam mam 19 lat, jestem przeziębiony. Dolega mi jedynie uciążliwy kaszel. Nie potrafię stwierdzić czy jest on suchy czy mokry, ponieważ wykazuje on właściwości zarówno mokrego, jak i suchego kaszlu. Moje pytanie brzmi: jak powinienem leczyć taki kaszel. Pozdrawiam

Szanowny Panie najrozsądniejszym wyjściem będzie udanie się do lekarza pierwszego kontaktu