Jak leczyć suchy kaszel u dziecka?

Witam, mój syn w styczniu przeszedł Anginę ropną, otrzymał antybiotyk na 10 dni. Po tym chrząkał, potem odkasływał co jakiś czas, potem zaczął kasłać sucho. Teraz od 2 miesiecy kaszle sucho, zrobiłam wymaz wyszedł streptococcus pyogenes. Pytanie czy powinnan to leczyć antybiotykiem? takie są sugestie lekarzy bo nic na kaszel nie pomaga.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się na konsultacje do pulmonologa dziecięcego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć