Jak leczyć surowicze zapalenie oka?

Dobry wieczór W czerwcu 2017 r zachorowałam na surowicze zapalenie centralnej części siatkówki. Przeszłąm szereg badań i przeszłam leczenie. Badanie dna oka pokazuje całkowite wchłonięcie się płynu , z tym że czasem mam wrażenie szczególnie wieczorem jak to określę ,,przydymionego widzenia" i w związku z tym obraz nie jest wyrażny, choć ogólnie kolory widzę normalnie to zauważyłam że jednak niektóre barwy bardzo intensywne szczególnie wieczorem gdy np patrzę tym okiem które było chore na jakiś podświetlony napis bądż przedmiot widzę zmieniony kolor niż gdy patrzę na niego okiem zdrowym np zdrowym okiem widzę jakiś przedmiot na kolor zielony ( bo dany przedmiot jest w kolorze zielonym)a już okiem które było chore ten sam przedmiot widzę na kolor ciemno niebieski lub turkusowy itp. Mam też coś takiego że gdy patrzę na dzienne światło pokazujęą mi się srebrzyste mroczki( iskierki) w polu widzenia.Słyszałam że to mogą być jakieś metamorfozje w oku właśnie po zapaleniu siatkówki. Czy to coś grożnego?czy to z czasem minie? Wiem że wszystko wymaga czasu i należy uzbroić się w cierpliwość ale martwi mnie to jednak .W Teście amslera który wykonuję zauważam poprawę jeśli chodzi o nierówności linii jakie miałam w stanie zapalnym.Teraz jest o wiele lepiej. Minęło sporo czasu bo 7 miesięcy. Prosze powiedzieć czy to może tak być po tym zapaleniu? Dodatkowo w drugim oku dotychczas zdrowym pojawił się obrzęk obrzeży siatkówki, na który stosuję leki.Bardzo boję się rozwoju w drugim oku tzn lewym takiego zapalenia surowiczego jakie miałam i przeszłam w oku prawym. Jak temu zapobiec? Czy jest jakaś metoda? Przyjmuję suplementy diety na poprawę stanu widzenia i witaminy.Czy zawsze bądz często po zapaleniu w jednym oku pojawia się podobne zapalenie w drugim Jak to wygląda? Czy te wszystkie zaburzenia po zapalne o którym piszę wyżej mogą być związane ze zwyrodnieniem plamki zółtej u mnie. Boję się tego żebym nie miała problemów z plamka żółta. Bardzo proszę o poradę i odpowiedz na moje zapytanie. Z góry serdecznie dziękuję osobie odpowiadającej i wszystkiego co najlepsze zyczę w Nowym Roku. Pozdrawiam

Witam. To ogólnie opisana i znana choroba ludzi zestresowanych,częsciej facetów i raczej ostatnio wiadomo że obuoczna.Choroba nawraca. Leczenie lekami lub rzadziej laserem,oraz komorą hyperbaryczną. Test Amslera oraz OCt mile widziane często co 3 mcy. Powikłania - wznowa obok, blizna, CNV koło zmiany,obiżenie ostrości wzroku, metamorfopsje, obiżony kontrast,itp. Pozdrawiam serdecznie