Jak leczyć świąd okolic intymnych w ciąży?

Witam jestem w 16 tygodniu ciąży. Mam problem z bardzo uporczywym swędzeniem i pieczeniem okolic intymnych. Skóra między pochwą a odbytem jest sucha i pęka co sprawia dodatkowy ból. Lekarz zapisał mi czopki dopochwowe o nazwie Pimafucin ale one nie pomogły. Oprócz tego okolice intymne smaruje maścią Clotrimazolum firmy Ziaja. Zero poprawy. Proszę o radę co mogę jeszcze zastosować i dlaczego nie mogę tego wyleczyć. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u ginekologa i ocena Ew progresji objawow