Jak leczyć szpary pomiędzy zębami?

Witam, mam 27 lata i problem z zębami. Zarówno w górnym jak i w dolnym rzędzie mam szpary między siekaczami i kłami (po 4 szpary góra i dół). Zapewne jest to problem genetyczny, gdyż moja starsza siostra również ma taki problem. Nie brakuje mi żadnych zębów. Dopiero przedtrzonowce i trzonowce są dobrze ułożone. Jaki sposób leczenia byłby najlepszy? Ile trwałoby takie leczenie?

Dzień dobry, tak zwana szparowatość wynika z dysproporcji między wielkością zębów, a wielkością kości wyrostka szczęki i żuchwy, albo zęby są trochę za małe, albo brakuje zębów. Najlepsze w takiej sytuacji jest leczenie ortodontyczne. W niektórych przypadkach, gdy leczenie ortodontyczne nie jest możliwe, można po prostu poszerzyć zęby przy pomocy licówek lub koron porcelanowych.