Jak leczyć szumy i niedosłuch?

od ok 3lat cierpie na szumy uszne, pogarsza mi sie sluch, bardziej w jednym uchu, wg badan jest juz na granicy niedosluchu. Miewam tepe bole w czesci potylicy, ktore promieniuja. Zdarza mi sie sztywnosc karku, zawroty glowy czesto nie wiadomo skad. wBardzo czesto mam zapalenie ucha, ktore konczy sie infekcja gardla (srednio choruje trzy razy na piec.miesiecy, zawsze pomagają tylko antybiotyki. Bylam juz u pieciu laryngologow, lecz przepisywane mi sa tylko kolejne krople, tabsy. Prosze o pomoc

Witam!
Proszę nie tracić nadziei i dalej próbować zdiagnozować problem i się go pozbyć. Powinien się tym zająć laryngolog - to jest jego dziedzina, jeżeli sobie nie daje rady to zawsze może się wzmocnić konsultacją neurologiczną. Chcę też nadmienić, że są także choroby, których do końca nie da się usunąć.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.