Jak leczyć takie zmiany zwyrodnieniowe?

Jaki jest najwłaściwszy sposób leczenia poniższych zmian zwyrodnieniowych u 50-latka? C4-C5 niewielkie centralne uwypuklenia krążków m-kreg z cechami pęknięcia pierścienia włóknistego do światła kanału kręgowego na 2-3mm powodujący niewielki ucisk przedniej ściany worka oponowego, bez cech stenozy. Na poziomie 6-7 osteofitom na krawędziach tylnych trzonów towarzyszy centralno-prawoboczne uwypuklenie krążka m-kręg do światła kanału kręgowego oraz do otworu m-kręg na głęb.6-7mm uciskający przednią ścianę worka oponowego , centralnie i po stronie prawej oraz prawego korzenia nerwowego w świetle zwężonego otworu m-kreg. Uciśnięty jest też prawy korzeń nerwowy wewnątrzkanałowo.Wymiar AP kanału kręgowego w linii środkowej nie przekracza 9mm,cechy stenoza wewnątrzkanałowej. Rdzeń szyjny bez zmian.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym odpowiednią fizjoterapię oraz redukcje masy ciała [w przypadku nadwagi]. Pozdrawiam.