Jak leczyć tasiemca bruzdogłowca szerokiego?

Dzień dobry.Robię remont mieszkania w Warszawie u starszego pana,i ma tasiemca bruzdogłowca szerokiego kilkanaście lat,gdzie i kto może mu pomóc podejść do tego sumiennie zrobić szczegółowe badania,nie jelita grubego tylko cienkiego i kał pod mikroskopem.Pan ma 86-lat,badał się ale lekarze nie zrobili szczegółowych badań nawet w laboratorium zbyli,leki wycofane co ma robić? proszę o pomoc?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W leczeniu stosuje się terapię lekami przeciwpasożytniczymi (prazykwantelem lub niklozamidem),pod wpływem działania których pasożyt obumiera i jest wydalany z organizmu razem z kałem. Leki może wypisać lekarz rodzinny.