Jak leczyć te palpitacje i skoki ciśnienia?

Palpitacje skoki ciśnienia tylko nocne co parę dni lub tygodni do168\98po wstaniu uspokojeniu sie opada po pol godz lub dłużej rano 120\80,senność w dzień,dreszcze czasem wieczorami,rzadko przy skokach lekka biegunka strach,objawy w ciągu dwu miesięcy coraz rzadsze,robie badania.jak zroznicowac guza chromochlonnego(jaka diagnostyka dostepna bez szpitala?)nerwicę nadciśnienie lub problemy hormonalne?

Dzień dobry. Poza diagnostyką medyczną, warto byłoby skonsultować się z psychologiem celem określenia czy opisane przez Panią objawy nie są wynikiem trudności w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Bardzo podobne objawy somatyczne występują bowiem np. gdy jesteśmy zbyt długo wyeksponowani na stresory przerastające naszą zdolność poradzenia sobie z nimi, przy zaburzeniach nastroju, lekowych itp. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
zdecydowanie rozpocząłbym od wizyty u psychoterapeuty.
To najlepsze co może Pani w tej chwili zrobić.
Najczęstszą przyczyną skoków ciśnienia jest:

stres
zaburzenia lękowe
nadmierny wysiłek fizyczny
zmiana ciśnienia atmosferycznego
odżywianie

Jednak rzeczywiście także inne przyczyn jak

choroby nerek
nadczynność tarczycy
inne zaburzenia endokrynologiczne
guz nadnerczy
mogą wywoływać takie symptomy.
Pisze Pani, że robi Pani badania, więc jeżeli ma już Pani wyniki to niech Pani przyjdzie do mnie. Następny wolny termin to piątek 18go sierpnia o 15:30.
Pozdrawiam