Jak leczyć tiki u dziecka?

Witam. Mój dziewięcioletni syn od pięciu lat zmaga się z tikami. Był leczony depakiną, która faktycznie mu pomogła. Jednak zauważyłam pewna zależność. Tiki wróciły gdy syn przestał grać lekale wróciły w określonych okolicznościach. Syn ma często chrypkę i to dość dużą o uporczywą. Często afty w buzi oraz środkowy palec u prawej raczkiu czasem puchnie, jakby się poparzył. Wtedy to ma tiki. Tak jakby miał stan zapalny, był na coś chory a ja nie wiem na co. Mój lekarz rodzinny ciągle przepisuje mu lipomal i śmieje się ze mnie, że wymyślam coś. Syn ma do tego Zespół Aspergera. Jest nam bardzo trudno. Moje pytanie: czy stan zapalny może wywoływać tiki? Jeśli tak, to stan zapalny czego? Błagam o pomoc. Nikt nie traktuje nas poważnie. Pięć lat temu syn trafił z tikami na neurologię dziecięca do szpitala. Tomograf i rezonans nic nie wykazały. Są prawidłowe. Przeleczony był haloperidolem i clonazepamem. Niestety pomogła dopiero depakina w ostatecznej dawce 350mg rano i wieczorem. Syn od tego przytył. Proszę, blagam czy może ktoś nam pomóc? Dziecko się męczy.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Nie pisze Pani czy syn jest pod opieką w jakiejś placówce, która zajmuje się pracą terapeutyczną z osobami ze spektrum autyzmu, a to bardzo istotne i pomocne. Tiki mogą mieć różne przyczyny, ciężko stwierdzić po samym opisie, bez obserwacji, z czego one wynikają. Terapeuta znający się na pracy z osobami z ZA mógłby pomóc w tej kwestii dużo więcej niż lekarz. Sam jestm zwolennikiem podejścia - mniej leków, więcej terapii. Farmakologia jest często konieczna, ale należy ją stosować właśnie w konieczności, gdy inne metody zostały zastosowane i zawodzą. Nie mniej jednak zalecił bym konsultację z dietetykiem, który ma doświadczenie w pracy z osobami z zespołem aspergera - odpowiednia dieta jest bardzo istotna w dobrym funkcjonowaniu takich dzieci. Fakty, o których Pani wspomina mogą sugerować kandydozę - pod tym kątem prosze się skonsultować. Od siebie mogę polecić dietetyka współpracującego ze Stowarzyszeniem Dalej Razem z Zielonej Góry (dalejrazem.pl) - tam też mogłąby Pani otrzymać informację gdzie blisko siebie można liczyć na specjalistyczne wsparcie dla Pani syna.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty