Jak leczyć torbiel wielokomorową?

Dzień dobry. Mam 35 lat, podczas usg w piersi prawej wykryto u mnie torbiel wielokomorową 10mm, węzły 10-12mm, BIRADS 2. Radiolog zaleciła kontrole za pół roku. Wspomnę jeszcze, ze 2,5 miesiąca temu poroniłam w 14 tygodniu, po czym z piersi przez jakiś czas leciał mi pokarm. Czy powinnam tak długo czekać czy lepiej udać się do chirurga onkologa? Przeczytałam o torbielach wielokomorowych, że mogą złośliwieć. Mam zmarła na raka zapalnego w wieku 42 lat nie chciałabym czegoś przeoczyć.

Witam serdecznie,
Sama w sobie torbiel jest zmianą łagodną i nie podwyższa ryzyka wystąpienia nowotworu złośliwego piersi. Należy skontrolować tego typu zmianę, ocenić na ile obraz jest stabilny i czy budzi niepokój onkologiczny. BIRADS2 - zmiana łagodna wg oceny radiologa. Zapraszam na konsultację i weryfikację obrazu klinicznego oraz badań obrazowych.
dr n med Daniel Maliszewski