Jak leczyć torbiel włosowatą?

Torbiel wlosowata -rozpoznanie. W sierpniu mam termin na usuniecie. Co powinienem zrobić? ponieważ mam też podejrzenie NCHZJ i na początku lekarz mówił że taki zabieg hirurgiczny to ostatecznosc i powinienem poczekać , a ostatnio powiedział znowu że to nie zależne od mojej drugiej choroby. Samo rozpoznanie torbiela odbyło się bez zadnych usg , czy może okazać się , że to nie torbiel lecz np.przetoka ?.Rok temu odczuwalem czasem ból tego , a teraz nie ,lecz widze że się to powiększa.

Do rozpoznania torbieli włosowej wystarczające jest badanie kliniczne bez dodatkowych badań obrazowych jak np. USG. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i udać się na zabieg usunięcia torbieli.