Jak leczyć trądzik u dorosłego?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z trądzikiem. Zaczęło się po porodzie pierwszego dziecka 5lat temu. Do tego od 3 jakiś lat próbuje zajść w ciążę i nic z tego nie wychodzi. U dermatologa leczylam się pół roku i w czasie leczenie była lekka poprawa ale jak tylko skończyłam od razu wszystko powróciło. Dermatolog zasugerowała żeby przebadać się pod kątem hormonów. Zrobilam prolaktyne na własną rękę. Wynik był 29 (3,79-23,30 norma) Czy to może mieć że sobą coś wspólnego? Pozdrawiam

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Organizm podczas ciąży i po niej przechodzi wiele zmian, szczególnie hormonalnych, więc prawdopodobnie tu leży przyczyna. Zazwyczaj zaburzenia hormonalne i problemy z cerą nie występują już po porodzie. Zanim jednak ciało wróci do poprzedniego stanu, nadal gospodarka hormonalna jest zachwiana, występuje zwiększone wydzielaniu sebum, co wiąże się z występowaniem wyprysków na twarzy, czy szybkiego przetłuszczania się włosów. Zazwyczaj trądzik mija po kilku miesiącach, gdy to nie nastąpi, warto zastanowić się nad zmianą pielęgnacji twarzy, stosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepiej, gdy zawierają one naturalne składniki, np. ekstrakty z lukrecji i nagietka, wyciągi z ziela fiołka i drożdży oraz cynk i miedź. Jeśli problem nie ustępuje, należy udać się do dermatologa lub kosmetologa na szczegółowe badanie.