Jak leczyć twarde stolce i wzdęcia u dziecka?

Córka 5 miesięcy, alergik, przez 3 miesiące karmiona piersią, miesiąc nutramigen ale były twarde stolice i ogromny wysiłek przy załatwianiu. Obecnie bebilon pepti od miesiąca. Niespokojny sen, luźne stolce, ciagle puszcza bączki o nie przyjemnym zapachu. Pediatra stwierdziła, że kupki są brzydkie ale zobaczymy jak po rozszerzeniu diety. Dziecko niespokojne, budzi się, a przesypialo noce dobrze, płacze gdy puszcza bączki. Co dalej? :( Badanie ogólne kału wykazało tylko liczne ziarna skrobi. Dr uznała, że kupa brzydka to jest bakteria ale nic dalej z tym nie robi bo nie chce wprowadzać do organizmu antybiotyku. Priobiotyk bierze dziecko cały czas. Co dalej z tymi niespokojnymi nocami i bączkami? :(

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest konsultacja lekarza gastroenterologa dziecięcego.