Jak leczyć u partnera zaburzenia osobowości?

czy mozna zyc z czlowiekiem ktory ma zaburzenia osobowosci? jak mozna pomoctakiej osobie? dodam ze ona nie przyjmuje tego do wiadomosci, ma ciagle hustawki nastroju,co chwila zmienia zdanie,raz jest w euforii za chwile w depresji, ciagle klamie nawet w najdrobniejszych sprawach o zaburzeniu osobowosci natknelam sie przypadkiem czytajac jego dokumentacje meyczna w ktorej psycholog pisal o tym ze nieumie przewidziec konsekwencji czynow,o niedojrzalosci emocjonalnej itp

Pani partner powinien podjąć psychoterapię i tylko ona może pomóc mu w zmianie zachowania i zrównoważeniu emocjonalnym. Polecam zatem aby nie naciskała Pani na partnera (niestety zazwyczaj ma takie działanie skutek odwrotny do zamierzonego), lecz dyskutowała z nim na temat zalet i wad psychoterapii, podawała argumenty dla których powinien się na takie spotkania zgodzić i zgłosić, mówiła o swoich własnych odczuciach i oczekiwaniach w zaistniałej sytuacji. Dzięki takim rozmowom być może partner sam zdecyduje się na podjęcie leczenia. Powodzenia!