Jak leczyć uzależnienie od masturbacji u partnera?

Witam. Jestem ze swoim facetem prawie 5 lat. Niedawno przyznał mi się że jest uzależniony od masturbacji. Codziennie zaspokaja się sam do filmów erotycznych itp. Doszło do tego że korzysta z portali erotycznych i mnie zdradzal. Ze mną nie chce się kochać, przeważnie dochodzi do czegoś raz w miesiącu z mojej inicjatywy. Nie chcę pójść na leczenie. Nie wiem co robić i jak go namówić do leczenia. Oboje mamy po dwadzieścia parę lat. Co robić?

Szanowna Pani,
optymalnym rozwiązaniem będzie Państwa wspólna wizyta u psychoseksuologa lub seksuologa. Uzyskacie Państwo diagnozę lepiej dopasowaną do Państwa sytuacji, a wizyta we dwójkę obniży poziom lęku i obaw co do, być może, krępującej dla partnera wizyty.