Jak leczyć wahania ciśnienia?

Witam. Martwię się o moją mamę (lat 44), od kilku dni ma wahania ciśnienia najniższe 110/70, a najwyższe 140/115. Mama zażywa leki takie jak: Tolura, Nebilet, Zahron. Jeszcze do tego doszły problemy z pieczeniem w gardle, boję się,że to może być stan przedzawałowy... Szukamy dobrego kardiologa, ale najczęściej trafia się taki, który daje jej tylko leki na obniżenie ciśnienia pod język i na tym się kończy. Proszę o dobrą radę, by w końcu to ciśnienie się unormowało. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy wykonać monitorowanie ciśnienia tętniczego przez 24 godziny aby zobaczyć jak ciśnienie rozkłada się w ciągu dnia następnie odpowiedniego Ew dobrać leki