Jak leczyć włókniaka pachwiny?

jakiś rok temu wyrósł mi włokniak w okolicy pachwiny(duży, około 1,5cm) nie przeszkadzał mi, jednak ostatnio po dłuzszej jeżdzie autem zauważyłem ze strasznie stwardniał a na nim osadził się jakiś płyn. Teraz ten płyn się wylał a włokniak wrócił do ierwotnych rozmiarów ale jest strasznie bordowy(krwisty) Czy to powód do niepokoju? Czy po pewnym czasie wróci do swojego koloru?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku lepiej zgłosić się do chirurga, który zdecyduje, czy należy usunąć zmianę. Samo nie zniknie, a długotrwałe podrażnianie może doprowadzić do różnych powikłań.