Jak leczyć wyciek surowiczy z rany?

Proszę o poradę. Mama ma 86lat, ma miażdżycę i niewydolność krążenia, jest po zawale serca. W czerwcu miała operację zatoru tętnicy udowej. Miesiąc temu skaleczyła się w miejscu poniżej kolana. Ranka ma ok. 1 cm ale do tej pory wycieka wodnisty płyn bez dodatku krwi. Lekarz zalecił plastry Aquacel ze srebrem, przemywanie płynem Octenisept i na to opatrunek, ale to nie pomaga. Czy można jeszcze coś zrobić, aby zatrzymać ten wyciek? Noga jest nieco opuchnięta od operacji, ale lekarz mówił, że to już tak zostanie. Obecnie mama stosuje Opakorden, Duo-Plawin, Diuwer, Nolpazę i Effox.

Lek. Paweł Szadkowski

Utrudnienie gojenia się rany wynika najpewniej z niewydolności krążenia. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Może pani też skonsultować mamę z chirurgiem ogólnym, który będzie mógł ocenić stan rany podczas badania i zalecić dalsze postępowanie.