Jak leczyć wypadanie włosów i swędzenie skóry głowy?

Po ciąży wypadały mi bardzo włosy,wiem,że to normalne,ale bardzo też mnie swędziała skóra głowy i często drapałam aż do krwi i mam strupy,gnie niegdzie aż głębsze dziury...jest jakiś lek na to?coś w rodzaju sztucznej skóry?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii. Lekarz po zbadaniu skóry głowy dobierze odpowiednie leczenie.