Jak leczyć wysoką gorączkę?

Już nie mam siły 7dzien mam gorączkę byłam u lekarza ale on mi przepisał paracetamol godz lub dwie jest dobrze A później odnowa próbowałem grypolex pozniej jakieś saszetki liczyłam nogi wysmarowanej się też WiK proszę o radę najgorzej jest w nocy czy mam znowu odwiedzić lekarza dziękuję z gory

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie mogę doradzić pani konkretnych preparatów ponieważ to wymagałoby pogłębienie wywiadu chorobowego oraz dotyczącego przyjmowanych leków. Skutecznie gorączkę można zbijać innymi NLPZ-ami również w zestawieniu z paracetamolem. Proszę nie zapominać o przyjmowaniu dużej ilości płynów. Można stosować również zimne okłady na okolice pachwin, wątroby oraz tętnic szyjnych. Jeśli wysoka gorączka trwa już siódmy dzień pomimo leczenia może pani udać się do lekarza prowadzącego w celu modyfikacji leczenia ewentualnie pogłębienia diagnostyki.