Jak leczyć wysoką gorączkę, ból gardła i wykrztuszanie flegmy?

Witam, od 5 dni jestem chory i od 3 biorę antybiotyki (przepisane na 5 dni), nie widać na razie żadnej poprawy. Mam wysoką (dochodząca do prawie 40 stopni) gorączkę, którą udaje się zbić maksymalnie na 2 godziny dużymi dawkami leków. Próbowałem paracetamolu, ibuprofenu, aspiryny i metamizolu. Tego ustatniego używam najczęściej, bo całe życie pomagał, kiedy nic nie działało. Niestety przestał. Inne objawy to lekki ból gardła, duża ilość brązowej ropy/flegmy którą wykrztuszam (nie wiem czy pochodzi z zatok czy z płuc). Poza tym bóle głowy, biegunki (od antybiotyków), trudności w oddychaniu. Przez ostatnie pare miesięcy miałem ból w płucach, szczególnie na dole w prawym. Choroba dopadła mnie nagle. Wcześniej korzystałem 2 razy z e-papierosa nieużywanego przez 1,5 roku z tym co było w środku, ale wątpię żeby to był powod. Jestem w innym mieście i nie znam tutaj dobrego lekarza, chciałbym dowiedzieć się co robić, jakie badania wykonać, czy jechać do szpitala. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć