Jak leczyć zaburzenia depresyjne u 23-latki?

Witam serdecznie, Mam kilka pytań, chciałbym prosić doświadczonego psychiatrę o odpowiedź Mam 23 lata od mniej więcej 4 leczę się na zaburzenia depresyjne (lekarz wpisał symbol F33). 1. W tej samej opinii napisał, że okresy remisji objawów chorobowych są krótkie i niepełne. Co to znaczy? 2. Czy to prawda, że ponowne pojawienie się objawów chorobowych zwiększa ryzyko wystąpienia kolejnego epizodu depresyjnego? Nie wiem, czy to ma znaczenie ale w mojej rodzinie nie występowały takie schorzenia jak CHAD czy schizofrenia. 3. Jaka jest różnica między działaniem leków Alprox i Tranxene? Benzodiazepiny dostałam doraźnie i nie stosuje ich częściej niż jedna tabletka na 3-4 tygodnie i wszystko odbywa się pod ścisłą kontrolą lekarza

Dzień dobry,

niepełne remisje w przebiegu zaburzeń depresyjnych oznaczają, że nawet w okresie poprawy objawowej nie są usunięte wszystkie objawy chorobowe. Dążenie do usunięcia wszystkich objawów i pełnej remisji powinny być celem długofalowego leczenia- gdyż w tym przypadku ryzyko nawrotu jest dość duże.
Alprox i tranxene są lekami uspokajającymi z grupy benzodiazpin, powinny być stosowane doraźnie, gdyż na dłuższą metę mogą uzależnić. Poza tym nie mają działania przeciwdepresyjnego.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl