Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Dzień dobry! Przed seksem z kobietą odczuwam wzmożony stres, co jest powodem częściowej impotencji i nie pomaga tutaj nawet V***. Nie mam problemów ze wzwodem, ze stałą partnerką potrafię odbywać stosunki praktycznie bez ograniczeń. Pytanie brzmi: jaki lek zastosować, by pozbyć się całkowicie napięcia i nie być sennym? Oczywiście odpadają ziołowe leki, sporadycznie zażywam X*** 1/2 x 0,5 i może raz na dwa tygodnie 1/2 S*** na sen. Mam 40 lat, wszelkie wyniki krwi i moczu doskonałe, czynnie uprawiam sport i w miarę zdrowy tryb życia. Problemem jest alkohol raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, gdzie w trakcie spożywania nie mogę przestać. :( Znalazłem kilka leków na forach, ale uważam to za idiotyczne, by sugerować się ich działaniem. Pozdrawiam i czekam na konkretną odpowiedź w sprawie leku, nie psychiki :)

Witam serdecznie!

Pana zapytanie kończy się stwierdzeniem czekam na konkretną odpowiedź w sprawie leku, nie psychiki. Już na początku mojej odpowiedzi pragnę poinformować, że zarówno ustawa o zawodzie lekarza jak i kodeks etyki lekarskiej stanowią o możliwości postawienia rozpoznania i zaordynowania odpowiedniego leczenia wyłącznie po uprzednim, osobistym zbadaniu pacjenta. Konsultacja internetowa nie daje takiej możliwości, a zatem nie mogę Panu podać proponowanego leczenia.

Dodatkowo w swojej wypowiedzi wspomniał Pan o problemie z alkoholem. Konieczny w tym przypadku wydaje się być wnikliwy wywiad chorobowy, który pozwoli dokładniej przyjrzeć się temu problemowi (m.in. ile Pan pije, jak długo, czy przestaje Pan sam, czy dopiero po jakimś incydencie itp).

Ze względu na dobre wyniki badań laboratoryjnych, konieczne jest dokładne przyjrzenie się Pana psychice. W zależności od dostępności specjalistów powinien Pan skonsultować się z psychologiem (wskazanie ze względu na problem z alkoholem) lub seksuologiem (problem z potencją). Wydaje się, że oprócz leczenia farmakologicznego wskazane będzie podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam