Jak leczyć zaburzenia erekcji u 31-latka?

Mam 30lat i od wielu lat(10 a i być może więcej) zmagam się z problemem braku erekcji. Odwiedziłem już dziesiątki lekarzy i każdy z nich wskazuje na czynniki psychiczne, stres, przemęczenie. Oczywiście mógłbym zrozumieć ich diagnozę gdyby problem z erekcją zaczął się od paru lat, a nie jak w moim przypadku praktycznie od zawsze. Zacznę od początku. Od ponad 10 lat albo i dłużej nie odczuwam podniecenia/wzwodu wzrokowego czy wynikającego z pieszczot partnerki. Jestem w stanie doprowadzić do erekcji mechanicznej za pomocą ręki. Lecz mój penis całkowicie nie reaguje na bodźce wzrokowe. Nie przeszkadzało mi to wcześniej ponieważ moja poprzednia wieloletnia partnerka się przyzwyczaiła do całej sytuacji i mi pomagała w osiągnięciu erekcji mechanicznej. Aktualnie z nową partnerką wszystko się komplikuje ponieważ jest ona młodą atrakcyjną kobietą i podczas stosunku gdy muszę pomagać sobie ręką. Gdy tylko usłyszę z jej ust słowa nie podniecam Cię ? Nie jesteś za młody żeby mieć problemy z erekcją ? Tracę pewność siebie i już nawet erekcja mechaniczna jest nie możliwa. Rozumiem że druga część mojego problemu jest psychiczna, natomiast nie wiem dlaczego nie uzyskuje żadnej satysfakcji/podniecenia wzrokowego. Proszę o opinie. Dodam także że mam erekcje w nocy. Pozdrawiam

Dzień dobry!

M.in. mimowolne wzwody nocne potwierdzają, że fizjologia, mechanika wzwodu działa prawidłowo - zwiększa to prawdopodobieństwo przyczyn na tle psychologicznym.

Warto w rozmowie z seksuologiem skupić się na momencie ujawnienia się zaburzeń ok. 10 lat temu. Co istotnego działo się w tamtym okresie, zarówno z punktu widzenia zdrowia somatycznego, jak i psychicznego. Jaka jest historia Pana związków, inicjacji seksualnej, zaspokajania swoich potrzeb seksualnych przed tą inicjacją itp.

Pozdrawiam!