Jak leczyć zaburzenia gastryczne po zatrucia?

Nigdy nie miałam problemu z regularnym wypróżnianiem oprócz rzadkich jednorazowych rozwolnień. Aż do czasu sprzed 3 tyg kiedy czymś się strułam i dostałam biegunki. Był to jeden dzień. Po nim przez 3-4 dni nie odczuwałam potrzeby pójścia do toalety, ale wszystko wróciło do normy z tym że na krótko. Później znowu pojawił się ból brzucha jak przy biegunce i ta się pojawiła, ale zakończyła jedna wizytą w toalecie, a po niej znowu 3-4 dni przerwy. Aktualnie potrzeba pójścia do toalety pojawia się nagle właśnie takim bólem brzucha lub też odczuwa normalną potrzebę pójścia do wc, ale kiedy już się w nim pojawię następuję ból brzucha i luźny stolec. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Dodam jeszcze, że przed pójściem do wc pojawia się też uczucie przelewania w brzuchu. Nie zmieniłam diety, nie miałam żadnych sytuacji życiowych, które mogłyby wywołać takie zaburzenia. Nie byłam na żadnej diecie, ani nie jem większej ilość jakichś niezdrowych rzeczy. Nie wiem czy powinnam się z tym udać do lekarza :(

Lek. Michał Lenard

Kontrolna wizyta na pewno nie zaszkodzi. Sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który zleci Pani badania i w razie konieczności skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!