Jak leczyć zaburzenia hiperkinetyczne?

Witam. Mój problem ciągnie się już od dłuższego czasu. Mianowicie mam stwierdzone zaburzenia hiperkinetyczne. Mam lęk przed chorobami szpitalem osobami chorymi. Usilnie wmawiam sobie choroby i różne bóle np. ból brzucha, serca, gardła itp. Mój psychiatra stwierdził też początki hipochondrii. Chodze do lekarzach raz w tygodniu (zawsze). Wszyscy mówią że jestem zdrową osobą jedna nie wierzę. Zrobiłam sobie morfologię krwi (bardzo dokładną) wyniki wyszły idealne. Odczuwałam spokój przez kilka dni jednak. Potem znów lęk wrócił. Dziękuję za pomoc.

Witam! To co Pani opisuje najbardziej pasuje do nerwicy hipochondrycznej. Jeżeli rozpoznają hipochondrię to należy ją leczyć: odpowiednio dobrana psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Hipochondria nie jest symulacją i wymaga leczenia! Pozostawiona "sama sobie" z biegiem czasu poprzez nasilający się lęk może wytrącić daną osobę z normalnego funkcjonowania. Powodzenia W. Łuczkowski.